F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

LETNIA AKADEMIA MUZYCZNEGO SMAKU DLA MAŁYCH I DUŻYCH

 
W wakacje zapraszamy do Filharmonii Śląskiej na koncerty w pierwszej dekadzie lipca i w drugiej połowie sierpnia oraz o godz. 15 na rodzinne audycje Letniej Akademii Muzycznego Smakudla dzieci. W sali kameralnej zaplanowano je na niedzielę 1 lipca oraz soboty 7 lipca, 18 i 25 sierpnia.
W pierwszej, 1 lipca na estradzie pojawi się Crystal String Quartet w składzie: Jadwiga Bryja (I skrzypce), Gabriela Baran (II skrzypce), Monika Szczepaniak (altówka) i Joanna Zub (wiolonczela). Przewodniczką po królestwie dźwięków będzie Barbara Badura.
Program tego pierwszego wakacyjnego spotkania w sali kameralnej Filharmonii Śląskiej wypełni muzyka z takich filmowych bajek, jak m.in.: „Shrek”, „Król Lew” i „Reksio”.

 

CENY BILETÓW:

15 zł - dorośli, 5 zł - dzieci powyżej 6 roku życia, 1 zł - dzieci do lat 6  
 
1 lipca 2018, niedziela godz. 15.00
Sala kameralna, Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego
Letnia Akademia Muzycznego Smaku
Crystal String Quartet:
Jadwiga Bryja – I skrzypce
Gabriela Baran – II skrzypce
Monika Szczepaniak – altówka
Joanna Zub – wiolonczela
Barbara Badura – prowadzenie
W programie: muzyka z filmowych bajek

 
 
Po filmowych przebojach zapraszamy na drugie rodzinne spotkanie Letniej Akademii Muzycznego Smaku. W sali kameralnej Filharmonii Śląskiej zaplanowano je na sobotę 7 lipca o godz. 15.
Wystąpią: Alina Urbańczyk-Mróz (śpiew), Anna Sułkowska (fortepian) i Irena Kalinowska-Grohs (skrzypce). Poprowadzi to muzyczne spotkanie z muzyką dla małych i dużych Jolanta Schmidt.
W programie znajdą się niezapomniane piosenki dla dzieci, w których kompozytorzy wykorzystali wspaniałe wiersze Juliana Tuwima, Kazimiery Iłłakowiczówny czy Janiny Porazińskiej. Dla starszych będą ogniste czardasze śpiewane i grane na skrzypcach.
Pobawimy się razem i pomuzykujemy na instrumentach perkusyjnych, pomaszerujemy i poklaszczemy rytmicznie.
Czekamy na Was!
 

 
7 lipca 2018, sobota g. 15.00
Sala kameralna, Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego
Letnia Akademia Muzycznego Smaku
Alina Urbańczyk-Mróz – śpiew 
Anna Sułkowska – fortepian
Irena Kalinowska-Grohs – skrzypce
Jolanta Schmidt – prowadzenie 
 

   

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.